Back to Question Center
0

Semtal Payları Yerli Axtarış Motorlarında Sıralama Sıralamaları

1 answers:

Axtarış motorlarında daha yüksek sıralamayla ilgileniyorsanız, axtarış motorlarının nasıl çalıştığını anlamak önemlidir. Amaçları ziyaretçilere sorulan sorulara dürüst ve alakalı cevaplar sunmaktır. Araştırmacılar yerli axtarış karması üçün sorgular attığında, Google kimi axtarış motorları, yerli işletmelerin gerçek olduğunu bilmeyi ister. Spam siteleri, konumlarıyla ilgili sahte bilgiler vererek her yerli axtarış işleminde yüksək sıraya girmeye çalışır. Yerel bir işletme bilgisini nasıl kanıtlayabilir?

Semalt Digital Service'in önde gelen uzmanlarından Ross Barber, yerli SEO'yu daha üst sıraya yerleştirebilmenize kömək edəcək üsulları açıklıyor.

"Google Mənim İşim" 'də Kaydolun

Başlangıçta, "Google My Business" da işinizi yapın. Kaydolmak tamamilə pulsuzdir və hər hansı bir yerli müəssisənin bu hesaba sahib olması lazımdır. Bu, bir şirkətin SEO və yerli axtarış motorlarında daha yüksək sıralamaya qoyduğu ilk addımdır. Çox adam, Google'dan mövcud yerli müəssisələrə diqqət yetirir. Google My Business ile önceden bir hesabı olan hər hansı bir yerli işletme, diğer organik axtarış sonuçlarının üstünde sıralaması şansına malikdir. Google My Business'i ziyarət edin və başlayın.

Rakiplerinizin Avantajlarını Öğrenin

İkincisi, yerli rekabetten esinlenin. Şirketinizin üzerinde bulunan ve başarılarını nasıl elde ettiğini öğrenen işletmeler üzerinde araştırma yapın. Bu çətin bir vəzifə deyil..Ayrıca, başqa bir önemli sıralama faktörü olur da geri bağlantılar (sitenize yönlendiren digər alanlardan gelen web siteleri) analiz edin. Rakiplerin değerli geri bağlantıları ve SEO profilleri olduğu varsaymak güvenlidir. İş rakiplerinize kimin bağlandığını öğrenmek üçün Geri Alma aracını istifadə edə bilərsiniz.

Toplulukla əlaqə kur

Üçüncüsü, toplulukla dolaşın. Toplumun üyeleriyle etkileşim qurmaq yalnız marka tanıtımı ve ağızdan yoldan yönlendirmeleri artırmaq üçün lazım deyil, eyni zamanda bir işletmenin hem yerli hem de global axtarış motorlarını daha üst sıraya yerleştirebilmesine kömək edə bilər. Yerel işletme sahiplerinin toplulukta yer alabilmeleri üçün para bağışı, organizasyon ve sponsorluk etkinlikleri kimi yollar vardır. Sonuç olaraq, bağış alanlar işinizi sosyal medya profilleri ve web sitelerinde belirtileceklerdir. Bunu yapmazlarsa, bir girişimci ilanı verə bilər, ya da bunları bağlayabilir. Yayınlar, ilgilenilmeyen kişilerle paylaşılacak ve axtarış motorları, işinizle yerli topluluk arasında bir bağlantı kuracak.

Yerel açar sözlər

Yerel açar sözləri hedefleyin. İşletmenize doğru dizine ekleyebilmeniz üçün axtarış motorları üçün eyalet və ya şehir adınızı istifadə edin. Bu, potensial müştərilərin Google-ın tələb etdiyi yerli bir mövcud söz sözcüğünü Google-un Keyword Planlaşdırma Aracı'nı istifadə edərək istifadə edilə bilər. Google'da hər bir sözcüğünü yazın və rekabeti qiymətləndirin. Yerel SEO məqsədləri üçün, başlıq etiketleri, meta açıklamaları, vücut içeriği, başlıq etiketleri, sosial media alt etiketleri, bu sözcüğü hedefleyin.

Son olaraq, online yerli varlığınızın öğelerini yeniləyin. Yelp, Bing, Superpages, Sarı Sayfalar, Google (Axtarış, Google Maps) və Facebook üçün səhifə ayarlarını yapın. Bir şirketin adresleri, xidmətləri və telefon numaralarını değiştirmesi və ya eklemesi yaygın bir durumdur. Bununla birlikdə, bu, müxtəlif sitelerde tutarsız olaraq listeleniyorsa, yerli sıralamayı təsir edən bir şeydir. Örneğin, Semals Analyzer aracı, bu cür məlumatların sabitliğini kontrol etmek üçün istifadə edilə bilər Source .

November 27, 2017